Vastse-Kuuste näitering

Täiskasvanute näitering.

Näitemänguga Vastse-Kuuste vallas alustati   1936. aastal. Üheks esimeseks ringijuht-lavastajaks oli  Põlvamaa laulumemm Regina Sokk, kes alustas näitemängude õpetamisega juba Karilatsi algkoolis.

Vastse-Kuuste näitetrupil on läbi aastate olnud palju häid ja andekaid lavastajaid  – Eduard Kooviste, August Luukas, Õie Tõnspoeg, Nathan Oberg, Salme Kuik jpt.

Üheks viljakamaks ringijuht –lavastajaks on olnud endineVastse-Kuuste  kultuurimaja direktor Helju Purason.

Kokku on ta   lavale saanud  koos heade abimeeste Robert Läti ja Peeter Vanatarega 14 näitemängu.  Nende aastate jooksul Vastse-Kuustes on  lavastatud küll draamat,  naljamänge, laulumänge, kokku pea 50 näitemängu.

Aegade jooksul on ringi töös osalenud  liigi kakssada  inimest. Kokku on kehastatud nende inimeste poolt üle kolmesaja erineva rolli. Näitetrupp on võtnud osa paljudest maakondlikest, kui ka vabariiklikest teatrifestivalidest. Võetud  osa MITTETEATER- festivalist Raikkülas Raplamaal ja  toodud  sealt nii I-II-  III kohti. Valminud näitemängudega  ei astuta lavale mitte  ainult oma  vallas ja maakonnas,vaid näideldakse Eestimaa erinevates paikades. Praegu juhendab näiteringi  Irina Retkova.

Täiskasvanute näitering

Näiteringi proovid on neljapäeviti kella 19.30-22.00